TV32 I 2 MART 2023 ANA HABER BÜLTENİ

Hatay’da bulunan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında gerçekleştirilen ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da yer aldığı Afet Koordinasyon Toplantısına katıldı.

Denizli ve Afyonkarahisar kentlerinde kuş gribi sebebi ile 6.5 milyona yakın yumurta tavuğunun telef olduğu iddia edilirken, karantina süreçlerinin başladığı bilgisi alındı.

İnegölspor maçının seramonisine Isparta’da konaklayan depremzede çocuklarla el ele vererek çıkacak.

Isparta Tarım ve Orman İl Müdürü Eyüp Adıgüzel, çevre illerde görülen Şap Hastalığı nedeniyle Yazısöğüt Köyündeki Canlı Hayvan Pazarının tedbiren ve geçici bir süre ile kapatıldığını açıkladı.

Isparta’ya gelen depremzedelerin giyim ihtiyaçlarının karşılandığı Millet Kırathanesini ziyaret eden TV32 muhabirimiz çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Isparta’ya gelen depremzedelerin giyim ihtiyaçlarının karşılandığı Millet Kıraathanesini ziyaret eden TV32 muhabirimiz çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlimizde KYK yurdunda kalan depremzedelerin saç sakal ve yüz bakım hizmetini Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ahmet Tural ile birlikte yerinde inceleyen Vali Aydın Baruş, kuaför esnafına duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Modern Evler Mahallesi muhtarlığı ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Mustafa Şener İlköğretim okulu binasında açılan Rölyef kursuna 20’ye yakın ev hanımı katılıyor.Boş zamanlarını değerlendirmek, sosyal aktivitede bulunmak, üretim ve istihdama katkıda bulunmak amacıyla hem sanat öğrenen hem de ürettikleri ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlayan kadınların el becerileri görülmeye değer.

Geçtiğimiz Şubat ayında Kahramanmaraş merkezli depremde etkilenen binlerce çocuk, eğitim ve öğretimini tamamlayabilsin diye Isparta’ya getirildi. Çocukların Isparta’daki okullara alışabilmesi için eğitimciler bütün imkanlarını seferber etmeye devam ediyor.

Şehit Ferhat Çiftçi İlkokulu’nda depremzede çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.Haberimiz sizlerle.

TV32 / UYAN 32 YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:

/ @tv32uyan32

UYAN 32 Resmi Web Sitesi

Isparta Haber – www.uyan32.com

UYAN 32 Sosyal Medya Adresleri:


https://www.instagram.com/uyan32haber/
https://www.facebook.com/haber.uyan32/
https://twitter.com/32Uyan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might like

© 2024 KFK Medya - WordPress Theme by WPEnjoy